web analytics
Desserts

Stoofpeertjes tiramisu

Jaaa hallo! Eigenlijk staan er nog niet heel veel dessert recepten op kookrooms.nl.. bak- en taartrecepten echter des te meer! Dat komt eigenlijk vooral omdat ik na een etentje het liefst gewoon een stukje taart serveer bij de koffie, in plaats van een ‘echt’ toetje. Ik ben wel benieuwd, herkennen mensen dit? Maar ik vind het wel enorm leuk op zijn tijd om echt even tijd in een dessert te steken. Slecht bruggetje naar deze stoofpeertjes tiramisu eigenlijk, want deze is namelijk zo gemaakt! Dat is ook wel eens fijn toch? 😉  Als je nou wel heel veel tijd over hebt, maak dan vooral de stoofpeertjes ook zelf want dat is natuurlijk het allerlekkerst! Lees snel verder voor het recept..

INGREDIËNTEN (4 personen)

  • 250 mL slagroom
  • 250 g mascarpone
  • 70 g poedersuiker
  • 8 el amaretto
  • 100 mL stoofperensap
  • +/- 14 lange vingers
  • 6 stoofpeertjes

Victoriabeslag (krokante amandelen)

  • 100 g amandelschaafsel
  • 100 g suiker
  • 1 eiwit

BEREIDING

Begin met het maken van het victoriabeslag. Hiervoor bekleed je een bakplaat met bakpapier en verwarm je de oven voor op 180°C. Meng het amandelschaafsel met het eiwit en de suiker en zorg dat al het amandelschaafsel goed bedekt is. Verdeel dit mengsel over de bakplaat, strijk een beetje glad in bak in circa 20 minuten in de oven goudbruin. Schep de amandelen gedurende het bakken 3 keer om met een spatel, zodat je mooie fijne stukjes krokante amandelen krijgt en niet 1 grote plak amandelkoek 😉

Dan is het tijd voor de tiramisu! Mix de mascarpone samen met de poedersuiker en het vanille-extract tot een glad mengsel. Klop in aparte kom de slagroom op en spatel deze vervolgens voorzichtig (in delen) door de mascarpone. Laat dit even staan.

Meng het stoofperensap samen met de amaretto. Breek de lange vingers in stukjes (in brak ze in 3 stukken). Snijd de stoofpeertjes in stukjes van 2 bij 2 cm. 

Tijd om de tiramisu op te bouwen! Gebruik hiervoor 4 glaasjes. Ik gebruikte zelf redelijk grote whiskeyglazen, deze zijn hier ideaal voor! Doop de lange vingers in het persensap/amaretto mengsel in leg deze op de bodem. Verdeel hier een flinke lepel room over, gevolgd door wat stukjes stoofpeer. Herhaal dit 2 à 3 keer, en eindig met een laag room. Garneer met het victoriabeslag en bestuif met wat poedersuiker. Herhaal dit voor alle glaasjes. Enjoy!

 

Leave a Reply

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *