web analytics
Hoofdgerechten,  Lunch,  Voor- en bijgerechten

Tom kha kung (Thaise kokossoep met garnalen)

Goedemorgen! Ooooh ik maakte dit weekend zó’n lekker soepje! Ik ben dol op Thais eten en ik denk dat dit de enige keuken is waarvan wij weleens eten afhalen. Laatst hadden we bij het restaurant bij ons in de buurt een kokossoep afgehaald en die vond ik zó ontzettend lekker dat ik gelijk dacht: dit wil ik ook maken! Dus zie hier, mijn re-make van Thaise kokossoep (met garnalen) en ik kan je zeggen dat deze enorm dicht in de buurt kwam! Echt een smaakbommetje en het duurt helemaal niet lang om te maken, een halfuurtje denk ik. Ik zou wel een bezoekje aan de toko aanraden om limoenblaadjes en palmsuiker te halen. De rest van de ingrediënten zijn gewoon bij de AH te koop. Benieuwd? Lees snel verder!

INGREDIËNTEN (voor 4 personen)

  • 4 cm verse laos (gember)
  • 1/2 chilipeper
  • 1 stengel sereh (citroengras)
  • 4 limoenblaadjes
  • 1 blik volvette kokosmelk (à 400 mL)
  • 600 mL kippenbouillon
  • 1/2 limoen (rasp + sap)
  • 1 blokje palmsuiker (of 2 eetlepels rietsuiker)
  • 2 el vissaus
  • 2 stengels lente-ui
  • 1 vleestomaat
  • 1 ui
  • 250 g kastanjechampignons of shiitakes
  • 200 g garnalen
  • Handje verse koriander

BEREIDING

We beginnen met de mise en place. Schil en rasp te gember, snijd de chilipeper in dunne ringetjes, kneus de stengels citroengras en snijd in een paar grove stukken. Snijd de ui en tomaat in grove stukken en de kastanjechampignons in plakjes. Het witte gedeelte van de lente-ui snijd je in grove stukken (van +/- 2 cm lang, deze gaan door de soep) en het donkergroene deel in dunne ringetjes (deze zijn ter garnering). 

Verhit een scheutje neutrale olie (zonnebloemolie bijvoorbeeld) in een soeppan of een andere pan met dikke bodem. Fruit hierin de gember chilipeper en citroengras voor +/- 3 minuutjes. Blus het geheel af met de kippenbouillon en kokosmelk en voeg hier ook de limoenblaadjes, palmsuiker,  de tomaat en de garnalen aan toe. Dit is de basis voor je soep. Verwarm de soep, maar breng deze niet aan de kook, zodat de garnalen mooi garen in de soep. Dit duurt ongeveer 10 minuutjes. 

Ondertussen verhit je in een koekenpan nogmaals 2 eetlepels neutrale olie. Voeg hier de ui, het witte deel van de lente-ui en kastanjechampignons aan toe en bak deze vijf minuutjes, of tot de groenten beetgaar zijn.  Voeg de groenten vervolgens toe aan de soep en gaar nog een aantal minuutjes mee. Breng de soep ten slotte op smaak met de vissaus, de rasp en het sap van de limoen en eventueel verse koriander. Proef goed of je niks mist, voeg eventueel nog een kleine beetje extra palmsuiker toe als je de soep net te zuur vindt. Geloof me, dit doet wonderen!

Tijd om de soep op te dienen! Verdeel de soep over 4 kommen en garneer met de achtergebleven ringetjes lente-ui en nog wat ringetjes chilipeper en verse koriander naar smaak. Een schijfje limoen erop staat ook leuk. Enjoy!

Tip: Wij aten twee kommen soep voor lunch en hadden de volgende dag de resterende soep geserveerd met wat gekookte noodles! Zo heb je een heeeerlijk vullend maaltijdsoepje. En gelijk een snelle doordeweekse maaltijd!

Leave a Reply

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *