
Kip in romige dragonsaus met tagliatelle

Hallo daar! Vermaken jullie je nog een beetje thuis? Ik wel hoor 😉 Kookroom is momenteel echt een projectje voor mij waar ik naast m’n studie heerlijk mijn energie en tijd in kwijt kan! En hoe fijn is het dan als je weer een ingrediëntencombinatie in je hoofd hebt, begint te kokkerellen en het dan intens goed uitpakt! Word ik heel blij van, haha. Ik heb dit keer een pasta gemaakt met kip in een romige dragonsaus, op basis van witte wijn en citroen. Een hele verrassende combinatie! Voor als je nog nooit met dragon gekookt hebt, dit kruid heeft van zichzelf een soort anijs-achtige smaak, en is met name in de Franse keuken zeer geliefd. Misschien is het even zoeken om dit kruid in de supermarkt te vinden, maar de (grotere) AH’s hebben het in ieder geval. In geval van nood kun je gedroogde dragon gebruiken. Ik zou zeggen, lekker de keuken in duiken en verwen jezelf en je gezin met deze heerlijke pasta!
INGREDIËNTEN (2 personen)
Romige dragonsaus:
- 200 g kipfilet
- 2 sjalotjes
- 2 teentjes knoflook
- 125 mL droge witte wijn
- 100 mL groentebouillon
- 5 el roomkaas
- 1 tl worcestershiresauce
- 2 el citroensap
- 2 tl maïzena
- Handje verse dragon (als dit niet in de supermarkt te vinden is, gebruik dan 1 tl gedroogde dragon!)
- Gedroogde kruiden (peterselie, oregano)
Pasta:
- Verse/gedroogde tagliatelle
- 0,5 courgette
- 0,5 aubergine
- Parmezaanse kaas
BEREIDING
Begin met het marineren van de kipfilet. Snijd de kipfilet in blokje, en marineer met olijfolie, zout, peper, peterselie en oregano. Laat dit ongeveer 10 minuutjes staan.
Snipper de sjalotjes en snijd de teentjes knoflook fijn. Snijd de dragon grof, en snijd de courgette en aubergine in kleine blokjes.
Verhit in een grote wokpan/hapjespan 2 el olijfolie en bak hierin de kip goudbruin en gaar. Haal deze vervolgens uit de pan, en houd in een schaaltje afgedekt met aluminiumfolie warm. Fruit in dezelfde pan de sjalotjes en knoflook voor +/- 1 minuut. Voeg ook de grof gesneden dragon toe, en bak dit even mee. Blus het geheel dan af met de witte wijn, en voeg de groentebouillon, roomkaas, worcestershiresauce en citroensap toe. Roer het geheel goed door totdat een gladde saus ontstaat, en breng zachtjes aan de kook.
Breng een pan met water aan de kook en bereid de (verse) tagliatelle volgens de bereidingswijze op de verpakking. Wok ondertussen de groente in een eetlepel olijfolie in een pan goudbruin en gaar.
Meng de maïzena samen met een eetlepel water tot een glad papje, en voeg dit toe aan de dragonsaus. Roer goed door totdat de saus begint in te dikken. Voeg ten slotte ook de kip toe aan de saus en warm dit nog een paar minuutjes mee met de saus.
Serveer de kip in dragonsaus direct, samen met de tagliatelle en groenten. Garneer met geraspte parmezaanse kaas en wat extra verse dragon. Geniet!



You May Also Like

Pizza melanzane met burrata
9 april 2020
Thaise poké bowl met krokante kip
15 januari 2022