web analytics
Bakken,  Borrel,  Lunch,  Ontbijt,  Voor- en bijgerechten

Kaasscones met manchego en vijgen

Morning! Ik maakte deze kaasscones met manchego en vijgen laatst voor een picknick met vriendinnen. Een ideaal, snel receptje en makkelijk om mee te nemen! Geloof je het als ik zeg dat deze scones binnen een halfuur gemaakt zijn? 😉 Om de ‘gewone’ kaasscone een upgrade te geven, gebruikte ik Spaanse manchego en voegde ik stukjes gedroogde vijgen en een beetje rozemarijn toe aan het deeg. Serveer met een lik verse roomkaas en wat vijgenchutney en je hebt een heerlijke snack! Lees snel verder hieronder voor het recept.

INGREDIËNTEN (+/- 8 scones)

Deeg

  • 250 g bloem
  • 2,5 tl bakpoeder
  • 1/4 tl zout
  • 1 tl gedroogde rozemarijn
  • 40 g roomboter (koud, in kleine blokjes)
  • 90 mL melk 
  • 100 g manchego (geraspt)
  • 100 g gedroogde vijgen (in kleine stukjes gesneden)
  • 1 ei

Extra 

  • Lostgeklopt ei (om de scones mee te bestrijken)
  • Extra geraspte kaas (om de scones mee te bestrooien)
  • Verse roomkaas en vijgenchutney (om mee te serveren!) 

BEREIDING

Verwarm de oven voor op 190 ⁰C en bekleed een bakplaat met bakpapier. Meng in een kom de bloem met het zout, bakpoeder en rozemarijn. Voeg dan de koude boter in blokjes toe en wrijf deze met je vingers door het deeg. Voeg dan de melk, kaas, gedroogde vijgen en het ei toe en kneed het geheel met je handen tot een samenhangend en soepel deeg, waarbij de kaas en vijgen goed verdeeld zijn door het deeg. 

Strooi een beetje bloem op je werkblad en rol hier het deeg uit tot een grote lap van ongeveer 1,5 – 2 cm dik. Neem een kookring of een ander voorwerp van ongeveer 6-8 cm doorsnede waarmee je rondjes uit het deeg kunt snijden. Leg de ‘rondjes’ op de met bakpapier beklede bakplaat. Rol het deeg opnieuw uit om nieuwe rondjes uit te kunnen steken en ga hiermee door tot het deeg op is. Met deze hoeveelheid maakte ik 8 scones. Bestrijk de scones met wat losgeklopt ei en bestrooi met nog wat extra geraspte manchego. Bak de scones dan in 12-15 minuten goudbruin en gaar in de oven. Hou dit aan het einde van de baktijd goed in de gaten; elke oven is anders! Laat ze afkoelen op een rooster. 

Serveer met een lik verse roomkaas én vijgenchutney! Enjoy!

Leave a Reply

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *