web analytics
Bakken,  Ontbijt

Vanilla blueberry rolls

Goedemorgen! Ik ben dól op cinnamon rolls, dus ik dacht, laat ik hier nou eens mee experimenteren en een meer zomerse versie maken! Zo kwamen deze vanilla blueberry rolls tot stand (: Ik heb ze gevuld met banketbakkersroom, bosbessencompôte en verse blauwe bessen. Beetje vanilleglazuur er overheen en genieten maar! Perfect voor een lekker uitgebreid ontbijtje of brunch in het weekend!

INGREDIËNTEN

Deeg

  • 450 g bloem
  • 125 g suiker
  • 120 g melk
  • 110 g roomboter
  • 60 mL warm water
  • 7 g gist
  • 1 ei
  • Snufje zout

Banketbakkersroom

  • 250 mL melk
  • 1/2 vanillestokje
  • 1 eidooier
  • 50 g suiker
  • 20 g maïzena

Overig

  • 4 eetlepels bosbessenjam
  • 100 g verse blauwe bessen
  • 75 g poedersuiker
  • 1 el melk
  • 1 tl vanille-extract

BEREIDING

Je kunt het beste de banketbakkersroom als eerste maken, zodat deze alvast kan afkoelen. Kan eventueel ook al de dag van tevoren! Verwarm hiervoor 200 mL melk ik een steelpannetje. Schraap het vanillemerg uit het vanillestokje en voeg dit toe aan de melk. Klop in een kom de eidooier samen met de suiker, overige 50 mL melk en ten slotte de maïzena tot een glad papje. Als de melk aan de kook is gekomen, giet de helft hiervan dan bij het eimengsel, roer goed door en voeg alles ten slotte terug in de pan. Breng onder voortdurend roeren opnieuw aan de kook. Als het mengsel begint in te dikken, zet je het vuur uit en giet je de room in een platte schaal. Dek af met plasticfolie (zorg dat dit direct op de room ligt, zo voorkom je velvorming) en laat geheel afkoelen.

Voor het deeg, meng je de gist samen met het warme water en een eetlepel van de suiker. Roer even goed door en laat dan circa 10 minuutjes staan. Het mengsel zal beginnen te bubbelen, dit is een goed teken want dan wordt de gist actief! Smelt de roomboter in een pannetje en laat vervolgens heel eventjes afkoelen. Meng in een beslagkom de bloem samen met het gistmengsel, de gesmolten roomboter, de suiker, melk, het ei en een snuf zout tot een soepel deeg. Als het mengsel te plakkerig blijft, voeg dan nog wat extra bloem toe. Kneed in 10 minuten tot een soepel deeg. Leg het deeg dan in een bebloemde/ingevette beslagkom, dek af met een vochtige theedoek en laat minimaal 1 uur rijzen op een warme plaats.

Verwarm de oven voor op 180°C. Vet een vierkante bakvorm van 20 bij 20 cm in. Rol het deeg uit tot een grote rechthoekige lap. Roer de banketbakkersroom even goed door en smeer dit vervolgens op het deeg. Verdeel de bosbessenjam ook over het deeg, gevolgd door de verse blauwe bessen. Rol de deeglap voorzichtig op vanaf de lange kant. Snijd in 9 gelijke plakken, en leg deze met de snijkant naar boven in de bakvorm. Bak de rolls in circa 40 minuten goudbruin en gaar in de oven.

Laat ze vervolgens een beetje afkoelen. Maak een glazuur van de poedersuiker, melk en vanille-aroma en drizzle deze vervolgens over de rolls. Enjoy! 

Leave a Reply

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *